Zaloguj się:

lub  
Bursztynowy
 
 

Buty do biegania New Balance 890 [TEST]

 

autor: Agata Matejczuk, ultramaratonka, medalistka mistrzostw świata i Europy w biegu 24-godzinnym, bohaterka filmu „Biegacze”., opublikowano: 07/06/2019

New Balance 890, to drugi model po New Balance Fresh Foam Zante v2, w którym jestem od pierwszego założenia na nogę zakochana. Już na pierwszym treningu uznałam, że są fantastyczne, a każdy następny trening tylko mnie w tym umacniał.

01

Przeznaczenie butów

New Balance 890 to buty treningowo - startowe. Testowałam je na treningach, również dłuższych i startowałam w nich w kilku biegach na 5 i 10 km. Buty sprawdziły się idealnie. 

Są niesamowicie lekkie i szybkie.

 02

Cholewka New Balance 890

Cholewka buta to dla mnie najważniejsza sprawa. Ta w New Balance 890 jest bezszwowa, a dzięki temu bardzo gładka wewnątrz.

Jest cienka i przewiewna zatem idealna na cieplejsze dni. Mimo lekkości jest jednak niesamowicie stabilna i bardzo dobrze trzymająca stopę.  Jest dopasowana, ale daje ogromny komfort. 

09

W środkowej części buta- śródstopie trzyma się idealnie. W przedniej części buta mamy wystarczającą ilość miejsca.  Nawet przy dłuższym bieganiu gdzie palce i ogólnie stopa potrafi troszkę spuchnąć, New Balance 890 dopasowują się i nie ma uczucia ucisku. W zasadzie zachowuje się jak skarpeta. Po prostu idealnie.

 But okalany jest siateczką. Dzięki czemu świetnie oddycha. Może troszeczkę sztuczna wydaje się ta siateczka sama w sobie, ale za to jest wytrzymała i nie ma złego wpływu na oddychalność. 

Język z doszytymi siatkowanymi gumkami na bokach, które fantastycznie regulują wewnątrz dopasowanie do stopy. 

 06

Amortyzacja

Podeszwa wykonana jest z pianki RevLite (EVA), która jest miękka i sprężysta.  A więc taka którą się ceni najbardziej na asfalcie. Na pierwszy rzut oka jest trochę sztywnawa, ale jest to zupełnie nieodczuwalne podczas biegania. Buty charakteryzuje bardzo dobre tzw. przetaczanie. Drop (spadek pięta- palce) tylko 6 mm, co sprawia, że możemy w tych butach biegać fizjologicznie ze śródstopia. 

 04

Bieżnik nie jest zbyt agresywny i na szutrze nie mają wielkiego zrywu, ale też można w nich dobrze rozwinąć prędkość. I tu dużą przewagę daje ich lekkość. 

 03

Wygląd

Letni biały kolor butów może jest mało praktyczny bowiem brudzi się szybko. Ale za to buty naprawdę prezentują się pięknie. Nawet do sportowej sukienki: )

 07

 

W całej mojej ocenie buty są tylko na plus! Lekkość i komfort!

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Kanał RSS komentarzy na tej stronie | Kanał RSS dla wszystkich komentarzy