Zaloguj się:

lub  
 
 

Dlaczego warto zrzucić zbędne kilogramy? 5 najważniejszych powodów

 

autor: Artykuł sponsorowany, opublikowano: 26/10/2020

Pozbycie się nadprogramowych kilogramów niesie za sobą wiele korzyści. Nie tylko zyskujemy wymarzoną sylwetkę, lepsze samopoczucie, ale przede wszystkim zdrowie. Dlaczego warto zrzucić zbędne kilogramy? Przedstawiamy 5 najważniejszych sposobów.

szczuplakobieta

Jakie negatywne skutki niesie za sobą nadwaga oraz otyłość?

Z nadwagą oraz otyłością boryka się coraz więcej Polaków. Brak zdrowych nawyków żywieniowych, spożywanie produktów wysokoprzetworzonych oraz typu fast-food, prowadzi do gromadzenia się tkanki tłuszczowej. Nadprogramowe kilogramy mają wiele negatywnych skutków zdrowotnych. Jeśli zbagatelizujesz problem i nie będziesz leczyć otyłości, konsekwencje mogą być ogromne. Nadmiar tkanki tłuszczowej prowadzi bowiem do wielu chorób m.in.:

 • nadciśnienia tętniczego oraz innych chorób układu krążenia,
 • nowotworów,
 • cukrzycy,
 • problemów ze stawami,
 • bezdechów sennych,
 • depresji.

Dlaczego warto zrzucić zbędne kilogramy - 5 najważniejszych powodów

Problem z nadwagą i otyłością dotyka wielu ludzi. Mato negatywny wpływ zarówno na nasz organizm, jak i samopoczucie. Dlaczego wart schudnąć? oto 5 najważniejszych powodów:

 1. Będziesz zdrowszy. Otyłość i nadwaga prowadzą do wielu chorób. Pozbywając się tkanki tłuszczowe minimalizujesz m.in. ryzyko wystąpienia chorób serca, miażdżycy oraz cukrzycy.
 2. Zwiększysz pewność siebie. W dzisiejszych czasach wygląd i determinuje poczucie pewności siebie. Osoby, które mają nadprogramowe kilogramy są mniej pewne. Wynika to z kompleksów oraz niższej samooceny. Szczuplejsza sylwetka sprawi, że poczujesz się o wiele lepiej.
 3. Poczujesz się bardziej atrakcyjna. Pozbycie się nadprogramowych kilogramów sprawi, że poczujesz się o wiele bardziej atrakcyjniejsza, a wszelkie kompleksy znikną.
 4. Będziesz dłużej żyć. Odpowiednio zbilansowana dieta oraz masa ciała pozytywnie wpływa na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu, a także minimalizuje wiele chorób. Zwiększasz swój wiek metaboliczny.
 5. Zyskasz więcej energii. Zdrowe nawyki żywieniowe oraz aktywność fizyczna pozwolą pozbyć CI się uczucia chronicznego zmęczenia, ociężałych nóg. Zyskasz nie tylko więcej energii, ale poprawisz również kondycję.

Odchudzanie a korzyści zdrowotne

Odchudzanie niesie za sobą nie tylko korzyści związane z poprawą sylwetki i uzyskaniem wymarzonego wyglądy, ale przede wszystkim korzyści zdrowotne. Pozbycie się tylko kilku kilogramów ma ogromny wpływ na poprawę zdrowia, jednocześnie ograniczając ryzyko wystąpienia wielu chorób takich jak nadciśnienie, cukrzyca czy miażdżyca. Według badań, otyłość oraz nadwaga mają bardzo negatywny wpływ na pracę układu krążenia, a także układ ruchowy. Nadprogramowe kilogramy zwiększają także ryzyko zgonu spowodowanego cukrzycą typu II.

Natomiast obniżając masę ciała, zmniejsza się ono nawet o kilkadziesiąt procent! Ponadto, odchudzanie poprawia również jakość naszego snu, niwelując bezdechy senne, a także polepsza kondycję organizmu. Mamy o wiele więcej energii, męczymy się mniej, co ułatwia nam codzienne funkcjonowanie.

Za pomoc w przygotowaniu artykułu dziękujemy portalowi fitness FitRepublic.pl, który udzielił nam pomocy merytorycznej podczas przygotowani treści. 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Kanał RSS komentarzy na tej stronie | Kanał RSS dla wszystkich komentarzy