Zaloguj się:

lub  
 
 

COROS Pace 2 - najlżejszy zegarek multisportowy na świecie już dostępny na polskim rynku!

 

opublikowano: 18/09/2020

25 sieprnia b.r. COROS - najdynamiczniej w skali globu rozwijający się producent w sektorze zegarków multisportowych - ogłosił premierę modelu Pace 2. Pomimo, iż w polskich sklepach będzie on dostępny dopiero w drugiej połowie września, już teraz został uznany przez ekspertów za „najlżejszy zegarek sportowy na świecie”. Ultraniska waga, szereg nowych funkcjonalności względem pierwotnej wersji, atrakcyjna cena oraz umiejętnie serwowane zapowiedzi sprawiły, iż COROS błyskawicznie wyprzedał dystrybutorom całą, pierwotnie wyprodukowaną partię. Teraz o możliwościach Pace 2 będą mieli okazję przekonać się finalni użytkownicy, którym uda się zamówić jeden z nielicznych egzemplarzy, jaki trafi do wybranych, polskich sklepów. Co warto o nim wiedzieć…?

 coros

Pace 2 to następca pierwszego modelu zegarka multisportowego, wprowadzonego na rynek przez markę COROS  w maju 2018 roku. Nieco ponad dwa lata od jego premiery producent wprowadza na światowe rynki jego ulepszoną wersję. Stworzona ona została głównie z myślą o potrzebach triathlonistów oraz biegaczy długodystansowych. Motorem napędowym promocji wersji 2.0 jest ultraniska waga - zmniejszona z 48 do 29 gramów (wersja z nylonowym paskiem) w stosunku do pierwotnego modelu. Jest to efekt m.in. zmniejszenia wymiarów zegarka, bez jednoczesnego pomniejszania średnicy wyśwetlacza, która nadal ma 1,2 cala, przy rozdzielczości 240 x 240 pikseli. 

 

O ile nie każdy użytkownik doceni znacznie korzystniejszą wagę, o tyle 1,5x szybszy procesor, 5x większa pamieć RAM i 4x pojemniejsza przestrzeń do przechowywania danych (64 MB) to zmiany, obok których cięzko przejść obojętnie. Kolejne, stricte techniczne zmiany to odejście od czterech przycisków na rzecz intuicyjnego pokrętła, dodanie systemu szybkiego przepinania pasków czy funkcji nocnego podświetlania tarczy zegarka, dopasowującej się do warunków otoczenia. Warto wspomnieć, że Pace 2 jest w stanie dłużej pracować od swojego pierwowozoru - z 25 do 30 h w zwykłym trybie GPS oraz z 50 do 60 h w trybie UltraMax. Stanardowy tryb pracy zegarka - a więc taki, który będzie stale monitorował tętno, śledził sen, zliczał kroki i spalone kalorie czy wysyłał powiadomienia - wynosi 20 dni. 

 

Przydatne zmiany zaszły na poziomie samej funkcjonalności. Dodano obsługę planów treningowych, funkcję obliczania mocy biegowej z nadgarstka czy tryb Truck Run - inteligentny algorytm wspomagający zapis aktywności na bieżni 400-metrowej. Pace 2 daje możliwość wyboru aż 12 różnych trybów sportowych, na czele z bieganiem, jazdą na rowerze, pływaniem czy świeżo dodanym treningiem siłowym (ponad 200 (!) ćwiczeń dla górnych i dolnych partii ciała oraz mięsni brzucha). Wspomnieć należy, że Pace 2 obsługuje systemy satelitarne GPS, GLONASS i BEIDOU, a w planach producenta - wraz z rozwojem kolejnych aktualizacji oprogramowania - jest Galileo. Co istotne - aplikację mobilną COROS można połączyć z innymi aplikacjami dla biegaczy, m.in. ze Stravą.

 

Specyfikacja techniczna:

 • wymiary (szerokość x wysokość x grubość): 42 x 42 x 11.7 mm;
 • waga: 29 g - z nylonowym paskiem, 35 g - z silikonowym paskiem;
 • wyświetlacz - 1,2 cala, 240 x 240 px, tryb Always-On Memory LCD (64 kolory), szkło typu Corning® Glass;
 • materiał ramki oraz pokrywy tylnej: polimer wzmocniony włóknem szklanym;
 • materiał paska: silikon / nylon;
 • połączenia bezprzewodowe: telefon - Bluetooth, akcesoria - ANT+ / Bluetooth;
 • systemy satelitarne: GPS, GLONASS, BEIDOU, w planach Galileo (wraz z przyszłymi aktualizacjami oprogramowania); 
 • czujniki: optyczny monitor pracy serca, wysokościomierz barometryczy, akcelerometr, kompas, żyroskop, termometr;
 • wodoszczelność: 5 ATM (50 m);
 • typ baterii: akulmulator litowo - jonowy;
 • czas działania baterii: do 30 h (pełny tryb GPS), do 60 h (tryb GPS UltraMax), do 20 dni (tryb zegarka);
 • czas ładowania baterii: do 2 h;
 • temperatura robocza: od - 20°C do + 60°C;
 • temperatura przechowywania: od - 20°C do + 65°C;
 • zdefiniowane tryby sportowe: Run (bieganie), Indoor Run (bieganie wewnątrz), Track Run (bieżnia), Bike (kolarstwo), Indoor Bike (rower stacjonarny), Pool Swim (pływanie w basenie), Open Water (pływanie na akwenie otwartym), Triathlon (triathlon), Gym Cardio (ćwiczenia cardio), GPS Cardio (ćwiczenia cardio z GPS), Strength (trening siłowy), Training (trening).

 

Gdzie i za ile kupić?

Na chwilę obecną COROS Pace 2 dostępny będzie w trzech polskich sklepach: w Aktywnym Nadgarstku, eAzymucie oraz w Empiku. Sugerowana cena detaliczna wynosi 999,99 PLN.

 

--

O producencie

Mówisz „COROS”, myślisz - najwyższa jakość zegarków multisportowych. Vertix, Apex Pro, Pace 2 i Apex w wersjach 46 mm oraz 42 mm to innowacyjne, kompatybilne z dedykowaną aplikacją modele, których celem jest wsparcie użytkownika w czasie intensywnych aktywności sportowych oraz przełamywanie jego barier i ograniczeń. Dedykowane są one m.in. dla biegaczy długodystansowych, triathlonistów oraz pasjonatów dyscyplin górskich. Bazując na precyzyjnych danych pomiarowych, dostarczają im raportów, jednocześnie maksymalizując bezpieczeństwo w czasie zawodów, treningów oraz innych form intensywnego wysiłku fizycznego. Do ich zadań należy m.in. monitoring tętna, poziomu tlenu we krwi, szybkości, wydolności, ocena możliwości organizmu w celu zwiększania bądź zredukowania wysiłku, dostarczenie dokładnych danych do optymalizacji parametrów oraz kompleksowa, graficzna analiza treningu. Zegarki spod szyldu COROS pełnią ponadto funkcję zaawansowanego GPS-a, termometru czy barometru. Wszystko to „opakowane” jest w postaci lekkiego, wytrzymałego i wodoszczelnego zegarka, który wyróżnia się nie tylko pod kątem praktycznym, ale i w aspekcie wizualnym. Na rynku zegarków multisportowych COROS dostępny jest od 2016 roku, a jego centrala mieści się w kalifornijskim Tustin. Od jesieni 2019, za pośrednictwem firmy RAVEN, dostępny jest on również w Polsce oraz w kilkunastu krajach Europy wschodniej oraz południowo - wschodniej.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Kanał RSS komentarzy na tej stronie | Kanał RSS dla wszystkich komentarzy