Zaloguj się:

lub  
 
 

adizero adios Pro: 
najszybsze buty biegowe od adidas

 

opublikowano: 07/09/2020

W Czechach podczas biegu READY FOR THE RESTART został ustanowiony nowy rekord świata kobiet na dystansie półmaratońskim. Nową rekordzistką została Kenijka Peres Jepchirchir, pokonując dystans 21,0975 km w czasie 1:05:34. Wydarzenie było jednocześnie oficjalną premierą adizero adios Pro w nowej kolorystyce „Dream Mile”. Najszybsze buty na świecie będą dostępne w sprzedaży od 14 września.

adizero adios Pro w nowej, odświeżonej kolorystyce dla najszybszych na świecie, symbolizują powrót do zawodów na najwyższym poziomie. Odważna różowo-niebieska kolorystyka jest pierwszą aktualizacją modelu od czasu wypuszczenia jego pierwszej, limitowanej edycji, która w czerwcu wyprzedała się w ciągu 15 minut. Nowe adizero adios Pro będą dostępne w sprzedaży od 14 września. 

 Peres Jepchirchir smashes the womens only half marathon record wearing adidas adizero adios pro 12

Buty powstały na bazie wiedzy pozyskanej bezpośrednio od sportowców podczas licznych testów przeprowadzanych na różnych kontynentach. Elita biegaczy – w tym kenijscy biegacze długodystansowi Joyciline Jepkosgei i Rhonex Kipruto – przekazali swoje uwagi, aby opracować fizyczne prototypy, ale także kontekst emocjonalny, który zainspirował designerów. Tak powstała oryginalna gama kolorystyczna „Dream Mile”. 

Nie ma rzeczy niemożliwych, kiedy połączy się najnowocześniejsze technologie z pozytywną, kreatywną energią, którą sportowcy posiadają w sobie. Z tym przeświadczeniem zespół projektowy przeprowadził badania na odcieniach kolorów, aby pomóc wyrazić to bez słów. 

Intensywny różowy odcień symbolizuje zawziętość, potężne i walczące „ja”, potrzebne do popychania ciała i umysłu do przodu, do walki z czasem. Tymczasem spokojniejsze, bardziej odporne „ja”, które pomaga w utrzymaniu skupienia, jest odwzorowane przez przytłumione niebieskie odcienie. 

Połączenie obu tych „ja” jest niezbędne, by biegacz wzniósł się na wyżyny swoich możliwości i osiągnął życiowe rezultaty. 

 Peres Jepchirchir smashes the womens only half marathon record wearing adidas adizero adios pro 2

Kolory obuwia zostały specjalnie dobrane z gamy „Signal Family” – są to: Signal Pink, Signal Cyan oraz Signal Orange – odcienie unikatowe dla adidas.

„Jesteśmy przekonani, że nowa kolorystyka ‘Dream Mile’ pomoże naszym sportowcom poczuć pełnię energii i wyróżni ich w trakcie powrotu do elitarnych zawodów. Projektowanie obuwia, które pomogłoby biegaczom osiągać lepsze wyniki niż kiedykolwiek, nie mogło się odbyć bez łączenia sił. Mając to na uwadze, od samego początku uważnie słuchaliśmy sportowców, od pierwszego szkicu do ostatecznego prototypu” – powiedział Falk Bruns, Senior Footwear Designer. 

adizero adios Pro to biegowa innowacja wspierająca atletów w dążeniu do przekraczania granic. But powstał we współpracy ze światowej klasy sportowcami w celu stworzenia przełomowej technologii EnergyRods. Posiłkując się wynikami testów anatomii sportowców w laboratorium biomechaniki, projektanci adidas budowali prototyp po prototypie, aby stworzyć strukturę, która odzwierciedla kości śródstopia elitarnych biegaczy. 

Rezultatem jest pięć sztywno połączonych, nasyconych włóknem węglowym pręcików, które zapewniają adizero adios Pro intuicyjne połączenie ze sportowcem, optymalizując ekonomię biegu i pozwalając im dłużej utrzymać prędkość.  

Uzupełnieniem EnergyRods jest wspierająca podeszwa wewnętrzna LightstrikePro, która zapewnia wyjątkowo lekką amortyzację dla ruchów i pomaga w utrzymaniu prędkości. Te innowacje opierają się na wielokrotnie nagradzanym sukcesie rodziny adizero. Moment jest nieprzypadkowy – kiedy biegacze przygotowują się do ponownego wejścia na światową scenę. 

adizero adios Pro będą dostępne od 14 września.

 Peres Jepchirchir smashes the womens only half marathon record wearing adidas adizero adios pro

W nowych adizero adios Pro startować będą m.in.: biegacz na 10km i rekordzista świata, Rhonex Kipruto; półmaratończycy Bernard Kimeli, Stephen Kiprop i Philemon Kiplimo; maratończycy Mary Keitany, Amos Kipruto, Abel Kipchumba, Bethwell Yegon, Albert Korir i Tamirat Tola; Festus Talam. 

 

DANE TECHNICZNE: 

  • Cholewka: CELERMESH zapewnia elastyczność, przepuszczalność powietrza i wsparcie stopy
  • Podeszwa wewnętrzna: adizero adios Pro, zawiera nowe EnergyRods ułożone między dwoma elementami pianki LightstrikePRO i jest uzupełniona piętą z nylonu i włókna węglowego – to innowacja zaprojektowana w celu maksymalizacji biegu przy jednoczesnym ograniczeniu strat energii
  • Podeszwa zewnętrzna: lekka guma, która zapewnia amortyzację, bez uszczerbku dla wagi buta 
  • Pomiary podeszwy środkowej: pięta: 39 mm/przednia część stopy: 30.5mm – spadek: 8.5mm
  • Waga: 246 g/rozmiar 8.5

 

adizero adios Pro są butami zaprojektowanymi w celu poprawy ekonomii biegania i stworzone dla tych, którzy chcą pobić rekord życiowy. Nawiązują do modelu adizero Pro, wprowadzonego na rynek w lutym 2020, czyli tradycyjnych płaskich butów do biegania zaprojektowanych w celu zmniejszenia strat energii, dla tych którzy preferują lekki minimalizm. 

Historia serii adizero rozpoczęłą się w Berlinie 28 września 2008 r., kiedy Haile Gebrselassie pobił swój własny rekord świata w maratonie i jako pierwszy pokonał barierę 2:04 h – wtedy to przedstawił światu adizero adios 1. Następne 10 lat należało do adizero, które niosły kolejnych 4 rekordzistów. 

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Kanał RSS komentarzy na tej stronie | Kanał RSS dla wszystkich komentarzy